Sportujeme v regionech

Jak možná víte, naše školka se již před časem zapojila do projektu Sportujeme v regionech. Rádi bychom Vás tedy infomovali co to tedy pro nás a hlavně Vaše děti znamená!

Představení projektu

Cílem projektu „Sportujeme v regionech“ je podpořit pohybový rozvoj dětí ve školkách. Díky tomu jsme získali spoustu kvalitních a pestrých sportovních pomůcek. Odbornou metodiku s hrami a cvičeními, které s dětmi pravidelně hrajeme a také zaškolení jak s dětmi v rámci pohybového rozvoje ještě lépe pracovat.

Co projekt přináší dětem?

V první řadě radost z pohybu!

Dále budování pozitivního vztahu ke sportu, pomocí her a prožitkových cvičení, založených na ověřené a fungující metodice.

No a v neposlední řadě zdokonalování základních dovedností, díky kterým jsou děti nejen šikovnější ve sportu, ale v celé řadě dalších činností.

Jak sportování probíhá?

Zkušení trenéři si při první návštěvě ve školce s dětmi zahrají několik vyzkoušených a zaručeně fungujících her. Děti se zábavnou formou učí používat různé části svého těla, ať už při lovení myšek, sbírání pokladů z moře, překonávání tropického pralesa, nebo třeba při závodech teréňáků. Učí se zapojení do kolektivu a spolupráci, ale také samostatnému myšlení a řešení situací, které hry a jejich průběh přinášejí. Na trenéry návážeme my a s dětmi ve sportování pokračujeme jak jen to jde